Kynuté koláče, jako koupené........kulaté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tresinka
156 příspěvků 29.07.04 17:06

Prosím poraďte mi někdo dobrý recept na kynuté koláče........
Měla jsem výborný recept, ještě ze školy ,někam se ztratil a proto vás prosím o radu!!!
Zkoušela jsem tentokrát jiný recept, ale koláče strašně moc nakynuly.....­.....chutově byly výborné , ale ta výška, no hrůza, poradte prosím

Reakce:

penda
4753 příspěvků 30.07.04 09:04
Třešinko,

receptů na kulaté kynuté koláče mám doma docela dost, ale osobně vyzkoušené nemám žádné…já totiž kynuté nedělám…někdy ve 20 jsem pekla buchty nynějšímu exmanželovi na vojnu…a nakonec je nežraly ani slepice, protože by se s nima dalo tak akorát bombardovat…poslala jsem mu tehdy jen jednu jedinou, ve které byl zapečený prstýnek a než se k němu Ruda dostal, měl co dělat… :-))…a jedinou kynutou „věcí“, co se mi kdy povedla, byly vdolky s mákem…zbytek kynutého pečiva jsem se snažila vždy dělat bez kynutí, čili podle falešných receptů…takže můžu Ti poslat na Labužníka alespoň recepty z vyzkoušených receptů, ze kterých mám zakoupenou celou kuchařskou knihu…ale nemůžu ručit za jejich chuť… :-))

esmeralda
4768 příspěvků 30.07.04 09:36

Třešinko, pamatuj si jednu věc. " MOC NAKYNUTÉ" neexistuje. Jsi prostě šťastné děvče. My ostatní smrtelníci máme většinou opačný problém.

Tresinka
156 příspěvků 31.07.04 02:20
Haloooooooo!!

To mi fakt nikdo neporadí.....­........

penda
4753 příspěvků 31.07.04 08:54
Třešinko,

poslala jsem včera dva recepty na koláče české tlačené…víc, bohužel, pro Tebe udělat nemohu…jedině, že bych šla zadělat kynuté těsto a nejdřív to prubla..ale v tomhle hicu…a navíc za 12 minut čekám vzácnou návštěvu…ne, fakt ne…chichi…neboj, ona přijede Pam, a ta Ti určitě poradí… :-))

Pampeliska191
1075 příspěvků 03.08.04 17:01
Tresinko

Pokud mas zajem, procti si v Labuzniku tyto clanky:
Kynute testo
Kynuty kolac na plech
Pokud Ti dela problem testo, mozna podle techto clanku zjistis to co hledas. Pokud mas nejaky dotaz, napis a bude-li to v me moci, rada Ti poradim ja nebo ostatni labuznici.
Chces-li nejake podrobnejsi vysvetleni, klidne mi napis o co Ti jde a rada Ti pomuzu.
pampeliska@atlas.cz

jantar
170 příspěvků 22.08.04 22:18
a jestě jak to jde..

Dnes jsem je poprvé udělal…
za pomoci pekárny na chleba
a povedly se.
jen jedinej problém je jak je udělat hezky kulaté

recept z kuchyřky naší vesnice..

jen jedinej problém je konvertovat sušené a normální droždí…

Labužník gabika
117 příspěvků 04.10.04 20:38
môj pokus

Tresinko, ja som to minule skusala. Z vykysnuteho cesta som rozvalala plat silny asi 0,5 cm a poharom (priemer 7 cm) som povykrajovala kolieska. V strede som opačnou stranou pohara (priemer 5,5 cm) vytlacila priehlbinku. Do nej som vložila za lyzicku makovej plnky a vtlacila polku cerstvej slivky. Na vrch trocha posypky, okraje ozltkovala a sup s tym do rury. Bol to moj prvy pokus o „tlacenaky“ a myslim ze vysledok bol

Váš příspěvek
Inzerce

Vylaďte letní pokrmy řeckým olivovým olejem

23.07.14 | Chcete se v létě cítit fit a zároveň si pochutnat na dobrém jídle? Vyzkoušejte středomořskou kuchyni. Je bohatá na zeleninové saláty, ryby a další svěží pokrmy, které přímo vybízejí k použití olivového oleje. (číst dále)

TOPlist