krátkozrná rýže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Zuzik
286 příspěvků 24.07.02 00:18
krátkozrná rýže

může mi někdo poradit pod jakým názvem se v obchodech v Čechách či na Moravě skrývá krátkozrná rýže (ta co lepí). Babi ji má ve svém receptu.Už ji dlouho marně sháním, protože z dlouhozrné se nedá připravit ani správná rýžová kaše. A jak zjišťuji na Labužníku, i k asijským jídlum je jí zapotřebí. U nás není ani v prodejně zdravé výživy.
Díky za příopadný tio, kde se dá sehnat.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Zuzik
286 příspěvků 24.07.02 06:16
omlouvám se

chtěla jsem to napsat ´„mimo mísu“ ale nějak jsem se uklepla.
Přesto díky za případnou radu.

Tinami
166 příspěvků 24.07.02 19:41
rýže

Zuziku, zkus rýži italskou - Arborio nebo Carnaroli. Dostaneš ji v obchodech s italskými potravinami (v Praze např. v ul. Na Perštýně). S čínskou rýží zkušenost nemám (tedy jen z restaurací), ale určitě jsem rýži viděla ve specializovaných čínských obchodech (kde mimochodem mají i jiné dobroty, třeba bambus).

babi
6360 příspěvků 24.07.02 21:22
Rýže...

Pokud se týče lepivosti rýže, Tinami má naprostou pravdu s tou italskou Arborio, nebo Carnaroli (jsou i další lepivé rýže). Bude pracovat stejně, i když chuť je tróšinku jiná, ale nevadí. Chystám se napsat, co se dá nahradit čím v kuchyních Dálného východu, co je co a co je vlastně také zapotřebi mít po ruce. Zítra to nebude, očekávám rodinnou návštěvu z Německa a tak budu vařit z Labužníka!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz