Kaldoun - polévka z husích drobů s knedlíčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník kaca
2 příspěvky 04.09.02 17:08
Kaldoun - polévka z husích drobů s knedlíčky

Alespoň takhle si to pamatuju. Tuhle polévku vařil můj děda, jenže už tu není, abych se ho mohla zeptat, jak? Jedla jsem ji naposledy jako dítě, ale vím, že byla krémová, béžová, plavaly v ní knedlíčky (nejspíš z jater) a kousky masa s kostičkami (na krk si pamatuju velmi přesně ). Takže prosím, jestli někdo víte, která bije, budu moc vděčná, když se ozvete. Díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

colomba@seznam.cz  05.09.02 08:44
jak na to?

Kaldoun je jednoducha zalezitost. Dave varit husi droby (nebo kachni), korenovou zeleninu vcelku, cibuli, divoke koreni (toho ne moc). Uvarene droby vyjmout, polevku precedit. Z nudloveho testa vyvalet valecek (asi jako malik silny), pokrajet ne kousky a na obracenem struhadle testicka „ozdobit“ otiskem. Tyto zavarime do vyvaru. Bledou jiskou pak zahustime. Vlozit pokrajene maso z drobu a na nudlicky nastrouhanou zeleninu. Ochutit muskatovym oriskem a kudrnatou petrzelkou. Misto testicek se da pouzit jatrova zavarka z veprovych jater. Tak mne to naucila mama. Preju uspech.

Maharani
6 příspěvků 07.09.02 09:19

Takhle varime doma kaldoun my:Uvarime vyvar z drubezich drobu (husi, kureci, kachni, kridylka, krky) + zeleniny (cibule, cesnek, mrkev, celer, libecek). Precedime, do vyvaru obereme maso, a pridame knedlicky, ktere jsme udelali pouze z drubezich jater. Okorenime muskatovym kvetem, sul, pepr atd. dle chuti. Polevku zahustime svetlou jiskou a pridame male (cerstve nebo mrazene) ruzicky kvetaku, kvetak nechame do mekka v polevce povarit. Nakonec aby polevka byla jeste vydatnejsi muzeme pridat jako zavarku siroke nudle. Dobrou chut

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz