Japonské ingredience...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi
6360 příspěvků 22.01.03 12:05
Japonské ingredience...

Ireno a Varecka-P. Ráda bych se zeptala na možnost koupě několika nejdůležitějších ingrediencí, pro přípravu japonských pokrmů.
Bonito lupínky - ¨Katsuo-bushi¨, což jsou lupínky ze sušené ryby.
Instantní ¨Dashi¨, což je základní japonský vývar, ale ten se dá popřípadě uvařit z ¨konbu¨(druh mořské řasy), vody a Bonito lupínků. ¨Miso¨zkvašené sojové boby ve formě pasty, nenahraditelné v přípravě pokrmů, hlavně výborných polévek. Existuje světlá, nebo bílá a tmavá, nebo červená. Prodává se v kalíšcích, skleničkách, nebo i v celofánovém balení. Vydrží několik měsíců ve vzduchotěsném balení. ¨Somen¨nudle (z pšeničné mouky, tenké bílé, kulaté). ¨Udon¨nudle, také z pšeničné mouky, můžou být kulaté, nebo ploché a různě dlouhé. ¨Soba¨nudle, z pohankové mouky (moje oblíbené), někdy s přidáním zeleného čaje ¨CHa soba¨. ¨Nori¨, usušená mořská vegetace v obdélnících (18×20cm) v balení vesměs 10-12 kusů a někreré jsou opražené. Používá se na přípravu Sushi.
Krátkozrnná rýže ¨Kome¨, nebo jiná nazvaná japonská. ¨Wakame¨další mořská řasa (60cm-1M), používá se do salátů, polévek a podobně. ¨Wasabi¨, japonský zelený křen, v tubách, nebo v malých plechovkách v prášku (musí se smíchat s vodou).
Tak kdyby jste věděly, nebo někdo jiný, prosím o informaci. Děkuji předem!
Zdraví, Babi

Reklama

Reklama

Reakce:

Varecka-P
14 příspěvků 23.01.03 01:22
Bábinko,

v již zmiňovaném obchodě v Praze na Letné mají na 100% Nori-ty co jsou potřeba na Sushi, Wasabi tam mají také a co se týká těch lupínků, určitě tam jsou krevetové, ale přiznám se, že nevím přesně, moc jsem se po tom nedívala. Nudlí tam mají spoustu a několik druhů rýže také, ale opíšu si ty Tvé názvy a podívám se tam. Zatím se měj fajn

babi
6360 příspěvků 23.01.03 10:13
To je od Tebe pěkné...

žes mě tak mile nazvala!!!
Budu Ti vděčná za cokoliv co objevíš, mám totiž hodně dobrých japonských receptů, které jsem si nikdy netroufala napsat do Labužníka, právě kvůli ingrediencím. Některé ingredience jsou nahraditelné, jako je Mirin atd., ale některé jednoduše nejsou a bez nich to pak není ten pravý, japonský recept, ale něco jenom rádo-by.
Měj se moc pěkně!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz