Italská kuchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tinami
166 příspěvků 19.03.02 17:18
Italská kuchyně

Mám moc ráda těstoviny, ale v některých pizzeriích a rádoby italských restauracích je dělají naprosto zoufale. Varuji proto před pizzerií Einstein (Žižkov, Smíchov, Letná), před pizzerií na rohu Havelského a Uhelného trhu a pizzerií v ulici v Celnici. Naopak vřele doporučuju Kogo (Slovanský dům a Havelská ul.), Ambiente v Celetné a ujde i Coloseum (Vodičkova a Ovocný trh). Máte-li někdo tipy na restaurace s dobrými těstovinami v Praze, prosím, dejte tip.

Reklama

Reklama

Reakce:

Ludwig.II
39 příspěvků 30.03.02 11:56
KOGO

Nerad někoho kritizuji, když se tím co dělá on sám profesionálně nezabývám, ale musím potvrdit, že KOGO je naprosto skvělé a příjemné. Ambiente mi přestalo trochu sedět nepřehledností svých jídelních lístků a přílíš těsným posazením jídelních stolů, ale moje zkušenosti jsou jen z Mánesovy ulice. U Einsteinu mi vadilo zejména neochota obsluhy. Dobré těstoviny jsem naposledy ochutna v Pizzerii na Jižním Městě v Galaxii, ale vzhledem k provozu jaký tam panuje to byla asi spíše jen vyjímka. Ale tak chutné Penne Corttona jsem už dlouho nejedl a byl jsem spokojen i s Abrosione a to jsem málokde.

Tinami
166 příspěvků 08.04.02 17:58

Koukám, že tahle část diskuze se moc neujala, ale protože ráda chodím po restauracích a uvítám dobré tipy, nenechám ji úplně upadnout v zapomnění. Takže doplňuji ještě jeden tip na restauraci, kde dělají dobré těstoviny, výborné tam mají zejména ravioly. Sice nevím jak se jmenuje ani přesnou adresu, ale pro pražáky to nebude problém - je v pasáži Burzovního paláce (tedy vedle Kotvy).

labuznicek
4 příspěvky 10.05.02 23:44
Pizzeria Einstein

Bohužel musím dát za pravdu, že kvalita pizzerie Einstein jak po stránce jejich výtvorů, tak po stránce obsluhy a příjemnosi značně pokulhává za pizzieriemi, kde si zákazníka váží a i se tak chovají. Nejsem sice odborník přes Pizzy, ale občas si nějakou rád dám a tímto chci také odradit případné návštěvníky pizzerie Einstein. Pizzerii Kogo velmi rád vyzkouším !

Labužník Bublina
20 příspěvků 22.05.02 08:44
Jedno varování a jedno doporučení

Dost příšerné těstoviny také podávají v pizzerii Alberto u M Křižíkova v Karlíně, pizza a saláty jsou naopak velmi dobré.
Výborná kompletní italská kuchyně je k mání v pizzerii Turbanti na hlavní ulici v Horních Počernicích. Počínaje předkrmy (výborné carpaccio), přes hlavní jídla (těstoviny, maso, ryby, ovšem i pizzu), až po dezerty (doporučuji vyzkoušet denní nabídky). Obsluha je naprosto bezchybná.
Navíc mají vinný sklep s přibližně 200 druhy vína, takže se připravte na delší večer. Rezervace nepřijímají, ale na stůl pro 4 se většinou nečeká déle než 10 - 15 minut.

Tinka
8 příspěvků 05.11.03 11:02

Nenecham dopustit na pizzerii Coloseum ve Vodickove 32, pasazi Myslbek a na Andelu Nadrazni 25, dale Di Carlo v Male Stepanske a nahore u metra Pankrac a v neposledni rade Lucky Luciano Namesti gen. Kutivasra 6, coz je zastavka tram 18 Paloucek kousek od Nuselske radnice. Vrele doporucuji.Tina

rosnicka
262 příspěvků 05.08.04 10:59
viva italia

Všem vřele doporučuji pizzerie „Grosseto“, jedna je na nám. Míru, Praha 2 a jedna na ulicici Jugoslávských partyzánu, Praha 6 uz vice jak 4 roky je to ma nejoblibenější pizzerie, těstoviny, pizzy, pečivo, vínko…prostě mňamka.Obsluha velmi milá a vstřícná.
Rezervace sice nepřijímaji, ale vetšinou si sednete do 15 min.

cikki
1 příspěvek 31.05.06 10:22
Do Eisteina nikdy!

Ahojky, studentem jsem uz 6 let, ale do Einsteina jsem zavitala poprve letos v kvetnu. Pocasi bylo, jak skoro cely kveten, nevlidne a schylovalo se k desti. Presto jsem se rozhodly s kamaradkou pro zahradku Pizzerie Einstein na Letne. Jako prvi na nas servirka z ostra vyjela, jesli mame ISICi a jesli si budeme davat pizzu, pak ale pouze v restauraci. Z toho jsem vyvodily krasnou diskriminaci, ze i kdyz se v zahradce krcil jeden zmrzly par, my jako studentky nemame na to ani pravo. Tak jsem odvetily, ze jist nebudeme a byly jsem milostive nechany na cerstvem vzduchu. Servirka mi po hodne chvili prinesla cokoladu se slehackou a polozila jo obezretne na kraj stolu, jelikoz vsude jinde byla rozmatlana jakasi hmota, ktera mi pripominala bramborovou kasi. Kdyz jsem za ni zoufala zavolala, jestli by s tim neco slo udelat, tak se zahadne zatvarila (zrejme jsem ji pekne vytocila) a odkracela a my jsem doufaly ze nam spolecne s objednanymi Marlenkami prinese i poradnej hadr. Bohuzel se tak nedelo ani po 20min a ja na tu cokoladu uz opravdu nemela chut, spis mi z toho bylo na nic, tak jsem se zvedly a nikym nespozorovany jsme odesly. Jejich uzasne slevy si mohou nechat, nenecham sebou takhle mavat proto, ze studentum poskytuji slevy, pizzerii je dost a kdyz si priplatim par korun, tak se mi alespon nebude zvedat zaludek. Ale dekuji za zkusenost, tohle se snad muze stat jen v Cechach, nebo jen v Einteinovi?

PS:Jinak zboznuji Pizzerii Bella Donna na Staromestske, krasne prostredi, vyborna kuchyne a mily personal.

Alis
2617 příspěvků 31.05.06 15:57
...

V Praze v Revoluční ulici je otevřená nová Ambiente restaurace, zaměřená na italskou kuchyni. Funguje na principu „zaplať a sněz co můžeš“ (stejně jako např. Brasileiro na Malém náměstí). Proto, Tinami, pokud miluješ těstoviny a pizzu, tady se ti může stát, že se najíš natolik dosyta, že už je nebudeš chtít nikdy vidět :-)
Ale mohu doporučit, těstoviny byly výborné, rozmanitých chutí, pizzy také velmi dobré. Těsto je zase trošku jiné (prý speciální), trošku nadýchanější, než klasické „nudlové“, ale ne tak buchtózní, jaké je oblíbené například ve Florenziiani …

Labužník Bublina
20 příspěvků 28.08.06 14:43
...

Nevím, jak moc je to aktuální, ale doporučuju pizzerii Positano na Praze 9 (cesta z Černého Mostu na Satalice) - www.positano.cz. Těstoviny jsou úžasné (doporučuju Tris di pasta dle výběru šéfkuchaře), suroviny opravdu originální a část personálu italská. Pizza je taktéž více než výborná.

Petrr
2 příspěvky 05.08.08 22:03
PIZZERIA EINSTEIN - NEJHORŠÍ OBSLUHA MÉHO ŽIVOTA

Ahoj milí návštěvníci,

normálně se diskuzí a podobných věcí na těchto stránkách nezúčastňuji. Rád bych se ale s vámi podělil o mou (poslední) zkušenost s obsluhou pizzerie Einstein na Štefánikově 52 u Švandova divadla.

S přítelkyní jsme se rozhodli, že si zajdeme na oběd do této pizzerie. Už ve chvíli, když jsme si objednávali, servírka na nás hodila pohled, jakoby právě snědla kilo citrónu. No co, řekli jsme si, zbytek snad bude v pohodě. Jenže nebyl.

Dali jsme si oba dva saláty. Ten můj byl docela dobrý, ale v tom od přítelkyně byl tak měsíc starý nastrouhaný eidam sýr a hodně zapáchal. Požádal jsem obsluhu, ať to tedy odnesou, že sníme jenom ten jeden.

Potom, co jsme dojedli, jsme chtěli zaplatit, ale cca 20 minut obsluha nepřicházela. Řekl jsem přítelkyni, ať na mě počká venku, že zaplatím a vyřeším to s tím salátem. Samozřejmě jsem řekl obsluze, že zaplatím jen to, co jsem snědl, že ten zkažený salát platit nebudu, když jsem jej ani nesnědl. I když jsem vše řekl slušnou formou, ženská za barem i další z obsluhy se mi začali pošklebovat, že si vymýšlím, že jsem zmlsaný, že jako student chci všechno zadarmo a jsme vybíravý atd. Zopakoval jsem, že zaplatím to, co jsem skutečně snědl a vypil, ať mi vrátí ISIC a půjdu. Jenže do toho se vmísil vedoucí (všichní - obsluha i on jsou ruského nebo podobného původu), co je zde za problém.

Vše jsem mu znovu slušně vysvětlil a vybídl jsem ho, že zaplatím to, co jsem snědl, kromě toho zkaženého. Začal mi vyhrožovat, že zavolá policajty a že mi ISIC nevrátí. Asi po 3 minutách dohadování jsem zjistil, že to opravdu nemá cenu, a nabídl jsem mu, že vyrovnám celý účet a ať mi vrátí kartu. Dal jsem mu peníze, ale on mi ji přesto nechtěl vrátit.

To už jsem mu řekl naštvaně, že je to kretén a nemá právo mi zadržovat doklady. Chtěl jsem mu vzít svoji kartičku z ruky, on mě ale hrubě napadl a chtěl mě zatáhnout do zadní místnosti, kde není veřejnost. Vysmekl jsem se mu a znovu jsem chtěl dostat svoji kartičku, on mě ale hodil o přepravku s lahváči, která se rozbila. Pak se mi konečně podařilo mu kartu vzít, ale jak jsem se mu vysmýkal, roztrhl mi přitom celou košili.

Jak jsem vycházel ven, ještě jsem ostatním lidem řekl, co je čeká, pokud si zde budou oprávněně a slušně stěžovat a nebudou zde chtít zaplatit za zkažené jídlo.

Venku na mě přítelkyně v šoku vyvalila oči, co se stalo a co to byly za rány vevnitř. Šli jsme hned potom do obchodu na Václaváku koupit novou košili.

S takovým jednáním jsem se v restauraci ani hospodě v životě nikdy nesetkal. Nejsem v žádném případě konfliktní člověk a spíše, pokud to situace dovolí, ustoupím nebo druhé straně vyjdu vstříc.

Chtěl jsem napsat stížnost na www stránky, ale nemají žádnou diskuzi, odkaz na e-mail nebo telefon na vedení společnosti. Jenom telefon na pobočku, který mi zvedne stejný chlap, co mě napadl. S touto restaurací končím a v životě zde již nikdy nepůjdu.

Chci vás ostatní varovat před hrubým a nesolidním jednáním této obsluhy, pokud máte podobné zkušenosti s touto pizzerií, prosím, napište do diskuze, ať se studentům i ostatním nestane to co mi. Sleva na ISIC je sice krásná věc, dám však příště přednost solidní restauraci s dobrou obsluhou, kde zaplatím více, ale v případě, že dostanu něco zkaženého, mi vyjdou vstříc a třeba se i omluví.

Pozn.: až později mi došlo, že jsem ten salát vlastně vůbec platit nemusel. Vztahovala se na něj totiž sleva 2 za 1. Ale v důsledku to jejich chování ani trochu neomlouvá!!!

iva  05.08.08 23:08
Petrr

pizza Einstein má toto a jiné úlety pravděpodobně v krédu firmy. Moje dcera byla nedávno v jejich pizzerii v Rumunské ul. a její kamarádka, studentka oboru analýza potravin to shrnula slovy: „Počkejte, až dostuduji a přijdu na kontrolu…“

pistinka
9 příspěvků 20.01.09 12:06
Nedoporučuji těstoviny v pizzerii Al Capone v Mníšku pod Brdy

Nedávno otevřená pizzeria Al Capone v Mníšku pod Brdy je umístěná ve velice hezkých nových prostorách s nádherným výhledem na Mníšecký zámek. Obsluha také vypadá příjemně, ale bohužel nepříliš odborně. Měla jsem chuť na dobré těstoviny a kolega na pizzu, tak jsme tuto pizzerii vyzkoušeli. Bohužel kvalita objednaného jídla byla nejhorší, jakou jsem v Čechách za poslední roky potkala.
Vše začalo, když jsem se obsluhující slečny zeptala, zda nabízejí nějaké čerstvé těstoviny. Ani pojem domácí těstoviny nepomohl, tak jsem diskuzi po nějaké chvíli raději vzdala, a ke své škodě jsem si objednala těstoviny se smetanou a hříbky. Kolega si objednal pizzu quatro formaggi.
To co jsme oba dostali zdaleka neodpovídalo objednanému .
Já dostala opravdu obrovskou hromadu zelených převařených těstovin s náhražkou smetany z rostliných tuků a o hříbkách jsem si mohla nechat leda tak zdát - nahrazeno žampiony. Pokrm teda opravdu nevábný a bez jakékoliv chuti.
Kolega dostal zhruba stejně „kvalitní“ pizzu quatro formaggi. Formaggi teda jo, ale quatro ani omylem. Dva ze čtyřech sýrů chyběly jistě, o třetím se můžeme jen domnívat, že na pizze v minimálním množství byl, vše - nahrazeno jen mozzarelou, čímž vznikla opravdu kombinace nepříliš lákající.
Nevydržela jsem to a při placení jsem obsluhu na nedodrženou kvalitu upozornila. Následující diskuze byla z hlediska vztahu zákazník - obsluha už jen poslední nevhodnou tečkou naší návštěvy v této restauraci.
Rozhodně si to v dohledné době nikdo nás ani našich známých nezoopakuje.
Je to velká škoda, že jídlo je tam tak odfláknuté, protože jak jsem psala nahoře, umístění a zařízení restaurace je velmi pěkné a obsluha se snaží a pod zkušeným dohledem by jistě mohla být v budoucnu také velmi profesionální a mohla by si odpustit zbytečné a nedůstojné dohadování s klienty.

esmeralda
4812 příspěvků 20.01.09 23:10
Třída Milady Horákové v Praze

Číslo bohužel neznám.
Před dvěma lety jsem navštívila tuto italskou restauraci (pod nátlakem).
Byla jsem mile překvapena. Jídlo bylo chutné.
Byla to vlastně první a poslední italská restaurace v mém životě kde se dalo jíst.

Věřím že jich je více. Asi jsem měla smůlu, neboť těch pár které jsem navštívila servírovali obvyklé hatláma patláma s těstovinami, rajčaty a sýrem.

Je to ale osobní názor, tak to tak berte.

Alice_G
505 příspěvků 21.01.09 19:14
Esme,

už chvilku (2 roky) jsem tam nebyla, tak doufám, že se vše změnilo, já jsem z téhle pizzerie - která je 10 minut od nás a kterou jsem opakovaně zkoušela - nebyla nadšená (eufemismus). A až budeš zase v Praze, najdeme jiný podnik. Pokud sleduješ mánkův blog, sejdeme se nejspíš u rachada ;-)). AG

zoro
5 příspěvků 02.02.09 17:00
...

Moc nesouhlasím s hodnocením Grossetta na Nám. Míru. Vlastně jen s hodnocením pizz. Jsou dost tvrdé a náplně jen tak tak. Když už jste na Míráku, tak je tam ještě jedna pizzerie pod Vinohradským divadlem, pizzy tam mají o hodně lepší.

ivan.hladky
10 příspěvků 01.07.16 12:02

Ja si nejradsi varim doma. A italska kuchyne je ta nejlepsi :-) nakupuji produkty na internetu a pa si doma varim, nasel jsem dobrej italskej eshop, rad si priplatim za dobre veci

mikulencakova
1 příspěvek 14.07.16 10:21

Ahoj, můj přítel je ital a ráda bych mu připravila jeden večer nějaké dobré jídlo z italské kuchyně. Proto se obracím na Vás, zda máte tip na nějaký dobrý a odzkoušený recept z italské kuchyně a popřípadě i na nějaký shop, nebo eshop s italskými speciálními pochutinami, které jen tak v obchodě u nás nenajdeme. Děkuji

Labužník jandule02
1080 příspěvků 11.01.17 17:30

Ani Polpo není k zahození (budova Quadrium, vedle Maye ve Spálené ul. v Praze)

VěrkaVe
30 příspěvků 13.01.17 09:04

Tak já jsem tam pár surovin objednala, tak jsem zvědavá, až z nich doma něco udělám :-)
Včera mi to došlo. A musím ocenit, že uzeniny sýr byly zabalené v termotaškách s chladítky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz