Instalace české klávesnice na anglických Windows

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pepicek
1309 příspěvků 23.05.02 02:26
Instalace české klávesnice na anglických Windows

myslím, že tenhle jednoduchý návod potěší nejednoho krajánka, navíc se nejedná o žádnou vědu

Popisuju to na Windows 2000, ale postup je identický i pro Win98, WinME i WinXP.
Následujte mě myší … Start > Settings > Control Panel > Regional Settings.
V tomto okně zaškrtněte kostičku Central Europe, některé Windows vás požadají o vložení CDčka s instalací a natáhnou si několik souborů, jiná už to mají v sobě a stačí aktivovat.

Tímto máme systém obohacen o podporu češtiny, slovenštiny, polštiny a tím i příslušných nabodeníček.

Nyní si v Control Panelu klikněte na Keyboard, záložka Input Locales, klikněte na tlačítko Add a vyberte si klávesnici Czech, která má keyboard CZECH(QWERTY).
Pokud nemáte českou klávesnici zažitou, přivedou Vás k šilenství především prohozené Z a Y. Léčebnému ústavu pro choromyslné se vyhnete zvolením keyboard layout Czech programmers, který zachovává anglické rozložení standartních znaků.

Tímto jste dokončili instalaci české klávesnice, nová ikonka se zkratkou právě používaného jazyka se Vám objevila v system tray, přepnutí na druhý jazyk je standartně stisknutím Alt+Shift(left).
Posledním krokem bude vzít si obyčejnou tužku a napsat si na klávesy české významy, než si na ně (zase) zvyknete, tedy:
1 : +
2 : ě
3 : š
4 : č
5 : ř
6 : ž
7 : ý
8 : á
9 : í 0 : é = : ˇ/´ [ : ú ; : ů

Příjemnou zábavu a pevné nervy

Reakce:

babi
6360 příspěvků 23.05.02 21:28
Zadrhel....

Pepicku, dekuju za navod na instalaci ceske klavesnice! Prolitla jsem vsim jako blesk, az po pridej. A hle, ceske klavesnice neni. Kdybych hledala svedskou, tak uz rikam -tak tak- coz je ve svedstine ano. Prelitavala jsem seznam reci nekolikrat (jestli nahodou nejsem slepa) a NIC. Manzel mne nonsalantne sdelil, ze to mne mohl rict, ze Mikrosoft v Cesku pouziva specielni verzi. A tak jsem nadale bez hacku a carek a sem tam toho krouzku.

pepicek
1309 příspěvků 24.05.02 02:04
já mám anglický windows ...

… a háčků a čárek mám jak vidíš spoooustu, to aby se ti objevila čeština ve býru jazyka pro klávesnici je právě potřeba nastavení Regional Settings na Central Europe

babi
6360 příspěvků 24.05.02 15:51
Huráááááá...pracuje!

Pepíčku, hrozně moc děkuju za návod. Včera jsem byla unavená, a tak mně to nemyslelo. To jsi po celou tu dobu pridával ty čárky a háčky k mým receptům timto způsobem? Dekuju !!!! Lidi si asi neuvědomují, že napsání receptu vezme čas a to specielně tímto šíleným způsobem! Ale pro gurmánství i do blázince.

babi
6360 příspěvků 24.05.02 23:19
PS:

Nemluvě o otaznicích, vykřičnících, dvojtečkach a čert vi co, no to je taky pěknej maglajz! Ale snad se to zažije.

pepicek
1309 příspěvků 25.05.02 21:59
po pravdě řečeno ...

… k napsání toho návodu mě nepřivedla touha zvěstovat užitečné moudro, nýbrž abnormální lenost.

Ovšem jak známo právě lenost je onou matkou pokroku, líný člověk vymyslel káru, když se mu nechtělo vláčet zboží na trh na zádech, no a mě se prostě toho dne nechtělo do přepisování receptů

Labužník Sarka
433 příspěvků 13.06.02 07:26
česká klávesnice

Dostala jsem darem českou klávesnici a tak můžu i v Zurichu psát normálně česky (pokud nejsem zrovna lína na přepnutí do češtiny).
Nyní mam dvě klávesnice pod sebou (přenosný počítač a klasická klávesnice), ale řešit jde vše. Přesto i já děkuji a hned se to čte líp. Šárka

karamelka
8 příspěvků 28.05.05 08:48
Německý Windows

Pro Win XP, takhle si nastavíte českou klávesnici.
Start=Systemste­uerung=Regions-und Sprachoptionen=Sprachen­=Deteils=Hinzufügen=Tas­taturlayuot/I­ME=Tschechisch(Qwer­ty)=Eingabege­bietschema-Leiste anklicken=Ein­gabeschema-leiste auf dem Desctop anzeigen auf O.K. klicken a na desctopu si muzete přepínat jak potřebujete.

oldsoft
682 příspěvků 28.05.05 15:39
Doplňovač diakritiky do textů

Možná se někomu z vás bude hodit udělátor do Wordu, který umí doplňovat diakritiku do českých textů, zkušenost s tím mám celkem dobrou. Jmenuje se Začešti.

xelle
17 příspěvků 14.05.09 19:27
...

Pepíčku ďakujem za radu. Už 6 rokov, čo žijem v Grécku som rozmýšľala, ako vložiť makčene do klávesnice. Až po hľadaní návodu na vloženie fotografie do receptu som zablúdila sem a úprimne som ťa ľutovala nad nekonečným opravovaním nás „lenivcov“
Si skvelý.

Váš příspěvek
Další témata z kategorie
Inzerce

Domácí vanilková zmrzlina ze Salka

24.06.16 | Jak si připravit doma vynikající zmrzlinu bez toho, aniž bychom potřebovali zmrzlinový stroj? Úplně jednoduše... :) Pouze ze Salka a šlehačky. (číst dále)

Inzerce

Jak se stravovat na dovolené a čemu se raději vyhnout?

dnes | Letní dovolenou má většina lidí spojenou se sluncem, mořem a dobrým jídlem. Ne vždy ale máme to štěstí a narazíme na kvalitní stravu. Na co bychom si tedy měli dát pozor, abychom se vyvarovali zažívacím problémům? (číst dále)

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz

TOPlist