Grily

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pockmat
35 příspěvků 27.06.04 12:33
Grily

Zdravim, mam takovy mensi problem, mame doma gril, takovy soudek na drevene uhli. Jiz dva roky v nem griluji a uz mne leze na nervy to vyhasinani uhli a koureni z neho. Tak jsem se rozhodl, ze by si koupil elektricky gril, jenomze nevim jaky! Potreboval bych dostatecne vykony a stredne velky, ne stojanovy, musi byt prenosny! Neporadil by mne nekdo? Diky predem moc!

Reakce:

esmeralda
4799 příspěvků 27.06.04 23:36
Grily

Pockmat, asi tě nepotěším. Já bych gril na uhlí nevyměnila za nic. Měli jsme plynový. Je to rychlé, ale ta chuť se nedá přirovnat. Několik mých známých vlastní elektrické grily a leží to na půdě. Elektrika není schopná vyvinout ten potřebný žár. Jestli se někdy díváš na programy kde vaří slavní kuchaři, všimni si že na elektrice nevaří ani jeden. Moje rada: podívej se po kvalitnějším uhlí. Nevím jak se prodává v ČR. Tady se to kupuje v obchodě už napytlíkované a tak si myslím že u vás to bude podobné. Zkus jinou značku. Věř mi že jsou v tom rozdíly.

Pockmat
35 příspěvků 28.06.04 21:11
reakce

Diky „esmeraldo“! Ale pokud jde o profesialni kuchare, tak maji trosicku vetsi a lepsi grily nez je ten muj soudkovy. Tady je obrazek toho meho grilu: Nejde o uhli, to hori dobre, ale krapet malo! Nez stacim udelat vice veci, tak dohori a musim prisypat nove! Take grilovani na drevenem uhli neni vubec zdrave. Kdybych nepotreboval prenosny gril, tak si koupim gril na lavovy kamen, ten je uplne nejlepsi! Ale nemyslim, ze by gril na elektrinu nedokazal vyvinout dost potrebne teplo ke grilovani, ale ovsem to musi byt poradny a kvalitni gril a ne nejaky za par stovek …
Predem diky za reakce!

penda
4753 příspěvků 01.07.04 10:32
tak Dádo,

koukala jsem na web a našla jsem krásný elektrický gril ..já si totiž pod pojmem elektrický gril představovala ten náš přístroj, který mají naši už asi 30 let…prostě bedna a v ní se na „šavli“ otáčelo kuře…neměla jsem ani ponětí, že něco tak pěkného dnes existuje…tak třeba získáš informace přímo u výrobce…jo, a promiň to oslovení, brouzdala jsem po Tvých stránkách a protože se jmenuješ stejně jako můj syn, tak jsem si dovolila Tě stejně familiárně oslovit…:-))

Pockmat
35 příspěvků 02.07.04 12:39
diky pendo

Diky moc! To je opravdu moc krasny elektricky gril! Pouvazuji a pokud se najdou finance, tak si ho mozna i koupim!

1irena
588 příspěvků 02.07.04 17:01
No vida

i já se pídím po grilech! Souhlas s Esme, že uhlí je uhlí, ale do kuchyňky by se mi asi hodilo toto.

Pockmat
35 příspěvků 02.07.04 19:16
odkaz

Diky vsem za prispevky. Ale chtel bych se s vami podelit o jednu vec, jednou jsem hledal prima recepty ke grilovani a narazil jsem na tady tu stranku: http://barbecue.labuznik.com Ale je zajimave, ze hostuju na Labuzniku.com! Proc se autor webu o teto pod sekci nikdy nezminil? Ale to je jedno. Vsem doporucuji, kdo rad grilu at se tam koukne!

buris
8 příspěvků 28.02.14 11:02
Elektrický, plyn nebo kotlový

Zdravím,

takže podle toho co jsem četl, se Váš gril „dusí“, je to proto, že mezi palivovým roštem a spodkem grilu není dostatek prostoru. Tohle mají výborně vyřešené Weber grily i u přenosných kotlových grilů

Já jsem fanda spíše plynových, protože je grilování o mnoho rychlejší a asi jen 2 lidi ze sta dokážou poznat rozdíl - samozřejmě to musí byt kvalitní gril typu Weber nebo Napoleon a rozhodně ne Campingaz, který se za rok rozpadne.
Chuť zajišťují flavorizéry (flavor an. chuť), které kryjí hořáky a protože jsou horké po skapávání tuku vytvářejí kouř, který pronikne do masa, čímž se docílí chuti z kotláku. Takže kotlový musíte rozpalovat minimálně půl hodiny, plynový je hned.

Elektrické grily musíte velmi dobře vybírat a hlavně si dávat pozor na určité věci. I při vysokém výkonu to prostě není plamen, takže je potřeba vybrat vhodný tvar nádoby - aby se opět vytvářel kouř, gril musí jít zaklopit a nejlépe je, když má tepelný štít, který urychlí přípravu pokrmů. Já jsem našim pořídil tento gril do bytu , dříve měli nekrytý od Ety a rozdíl je opravdu markantní.

U elektriky počítejte s dvojnásobnou dobou přípravy.

hanz_008
10 příspěvků 05.03.14 13:10
elektrický gril

Dobrý den,

rozhoduji se mezi

http://www.catler.cz/…vani/gr-8012

a

http://www.grilguru.cz/weber-q-240/

Můžete mi poradit, podělit se zkušenostmi, pokud některý z nich vlastníte?

buris
8 příspěvků 05.03.14 13:58
který gril?

Tady si musíte rozmyslet, jestli budete chtít mít gril primárně doma nebo si ho i někam převážet. Q 240 je o mnoho větší než kontaktní gril.

Navíc u kontaktního maso spíše smažíte ve vlastní štávě i když jsou tam mřížky, které zabraňují kontaktu masa s celým povrchem. Asi takhle, kontaktní gril je skvělý na dopékání pečiva jako je arabský chleba, řecký chleba atd. Pokud chcete gril na „klasické grilování“ určitě bych doporučil Weber.

Ale pokud Vám jde i o skladnost, doporučuji http://www.wgrills.cz/…mavosedy.htm spíše Q 140

hanz_008
10 příspěvků 05.03.14 15:29

Představa je mít gril, který se primárně bude používat na zahradě. V zimně občas doma :-)

Jde mi o kvalitu a možnosti grilování.

buris
8 příspěvků 05.03.14 16:03

V tom případě určitě Q 1400. Navíc můžete grilovat i větší kus masa nepřímým způsobem. Stačí použít takovouto misku a obrátit jí dnem vzhůru, na ni pak umístíte druhou misku už normálním způsobem a do ní dáte potravinu. Takovým to způsobem můžete udělat kuře, buchtu, cokoliv co by se Vám přímo pod spirálou připeklo.

hanz_008
10 příspěvků 05.03.14 16:09

A bude stačit model 1400 pro akce 6-8lidí nebo radši model 2400? :-)

buris
8 příspěvků 05.03.14 16:13

Tak to určitě 2400 nebo 240. Možná bych popřemýšlel i o verzi stand. V zimě byste mohli nechávat venku pouze stojan,

140 zvládne max 4 lidi, pokud beru i přípravu přílohy. Navíc je to další výhoda oproti kontaktnímu grilu, tam byste maso pro tolik lidí dělal opravdu dlouho.

Nám se na jedné oslavě povedlo na 240 připravit 10 nebo 12 porcí. Jak říkám, byla to oslava, přesné čísla nemám :mrgreen:

hanz_008
10 příspěvků 05.03.14 16:17

Spíš přemýslím o zakoupení kovového stolu kde by byl položen gril + talíře apod.

di
2387 příspěvků 05.03.14 16:42

Hoši, jestli můžu prosit, nechte té reklamy, ano?

hanz_008
10 příspěvků 05.03.14 16:43

Já se ptám na zkušenosti, žádnou reklamu nedělám, protože tomu nerozumím

di
2387 příspěvků 05.03.14 16:47

No, pochybuju. Prostý dotaz by vypadal úplně jinak, tohle je poměrně očividné. Ovšem, pokud máte o nějaký gril opravdový zájem, najděte si nějakou stránku o grilech nebo grilování, třeba tuto , tam vám jistě poradí.
P. S. Tomu, co tu provádíte, se tuším říká reklama kruhem. Jeden je jakoby odborník, druhý jakoby zájemce a už to jede. Nemyslete, že to lidi neprokouknou, když už na to místní admini kašlou, moc efektivní způsob reklamy to není, věřte mi.

Příspěvek upraven 05.03.14 v 16:48

buris
8 příspěvků 05.03.14 16:48

Jaká reklama? :)

di
2387 příspěvků 05.03.14 16:50

Viz výš. Každý máte 5 příspěvků, vůbec, ale vůbec nejste nápadní (tj. každému to ihned dojde, o co se jedná). Musíte zvolit jiné reklamní strategie, tohle vážně nefunguje.

buris
8 příspěvků 05.03.14 16:52

Jsem si celkem jistý, že pokud by tam byl dotaz položený stejně, zeptali by se, na co ten gril bude, kde bude a poradili by stejně…

hanz_008
10 příspěvků 05.03.14 17:35

Tak jsem se zaregistroval na Vámi uvedeném odkazu. Sdělte mi prosím do které větvě mohu položit dotaz ohledně těch dvou grilů, fórum je nepřehledné.

díky

hanz_008
10 příspěvků 05.03.14 17:46

Prošel jsem Vámi uvedené fóru, kde se prosím dočtu nereklamní zkušenosti a doporučení o elektrických grilech?

di
2387 příspěvků 05.03.14 19:17

Úplně všude, jen hledejte. Hádejte, proč se ta stránka tak jmenuje.

bocianka
528 příspěvků 05.03.14 20:01

Na tom fóru si klikni na „Obsah fóra“ a zde najdeš kapitolu(je poměrně blízko začátku obsahu fóra) Úvod, rady a porady a typy grilů. Tam je vše, co potřebuješ vědět o grilech. (jestli Tvůj příspěvek není reklana).

Příspěvek upraven 05.03.14 v 20:09

di
2387 příspěvků 05.03.14 20:05

Bocianko, skoro na 100 % je, bohužel. Tyhle hochy tu po smazání (až se admini proberou) už nikdy neuvidíme. Jen se obávám, že budou škodit jinde, bohužel jsem jim dodala munici (odkaz), za což se omlouvám.

hanz_008
10 příspěvků 05.03.14 20:18

Bocianka: zde není vůbec nic o elektrických grilech. Pardón až na „6“ nic neříkajících příspěvků. Věta, že je uživatel spokojený s eshopem, že byl u toho kupón, apod. opravdu moc k rozhodnutí, který gril koupit nepomůže.

Já čekal, že mi uživatelé napíší zkušenosti, doporučení. S manželkou jsme si vyhlédli ty dva typy a snažíme posbírat moudra :-)

To co předvádí uživatel „di“ nechápu. To, že mne odkazuje na web, kde vůbec nic není na co se ptám zavání silnou reklamou.

hanz_008
10 příspěvků 06.03.14 09:17

Existuje tady někdo ochoten se podělit se o (nereklamní) zkušenosti s elektrickým grilem? :-)

pam
8 příspěvků 06.03.14 13:18

Vážená di, na té munici - odkazu jsou normální lidé, kteří na dotaz odpověděli bez urážení a napadání. Spíš to vypadá, že ve vašem případě se jedná o názornou ukázku přísloví „podle sebe soudím tebe“. :P

di
2387 příspěvků 06.03.14 13:59

Pam: abych pravdu řekla, tak vašemu komentáři vůbec nerozumím. Nemůžete mi prosím vysvětlit, co máte na mysli?

hanz_008
10 příspěvků 06.03.14 16:07

Jestli můžu poprosit „admina“ - smazat celou tuto diskuzi. Až na jeden příspěvek jsem se nic nedozvěděl a místo byl urážen. díky

di
2387 příspěvků 06.03.14 16:42

Hanzi: připojuju se k vaší žádosti.

pam
8 příspěvků 07.03.14 08:25

Di:

1. Že jste magor posedlý „reklamou kruhem“, kterou vidíte všude kolem sebe - používáte tento výraz ve svých komentech nějak často.
  2. Že pokud někdo použije odkaz, je to reklama, pokud dáváte odkazy vy, je to jen rada a o reklamě není řeč.
  3. Že si tu hrajete na samozvaného arbitera, který rozhoduje co smazat a co ne.

Je to dost polopatické, abyste to pochopila?

di
2387 příspěvků 07.03.14 10:19

No, nezlobte se na mě, ale co si asi tak myslet o tom, když se někdo, kdo dosud vůbec nediskutoval, objeví v nějaké diskusi a hned tam uvede i nějaký odkaz? Většinou to opravdu bývá reklama. Pokud jsem se v tomto případě spletla, omlouvám se.

EsterEs
2 příspěvky 09.01.15 18:58

Zdravim, s manzelem jsme si pod stromecek nadelily elektricky gril - Weber Q 1400, Maroon, a jsme s nim velice spokojeny!:) Museli jsem sahnout po skladnejsim, mensim a elektrickym grilu, jelikoz mame k dispoziti pouze balkon, sice vetsi ale pouze to.:) Milujeme grilovani a tohle pro nam byla dobra volba, uz se moc tesime, az bude teplicko a udelame si mnamku venku.:)

Evžaaa
5 příspěvků 17.01.15 16:20

Není nad gril, drive jsem si delali maso na zahrade nad ohnem. Ale ta priprava, nez se udela ohen, vecne jsme resily dylema s vecmi kolem ohne abychom si to maso tam mohli vůbec udelat, ten gril je nenahraditelny!:)

Evžaaa
5 příspěvků 17.01.15 16:21

Není nad gril, drive jsem si delali maso na zahrade nad ohnem. Ale ta priprava, nez se udela ohen, vecne jsme resily dylema s vecmi kolem ohne abychom si to maso tam mohli vůbec udelat, ten gril je nenahraditelny!:)

tomas0
1 příspěvek 03.02.15 19:41

Zdarec, zvažuji koupit na léto gril od Campingazu. Jen nevím, jestli se vyplatí připlatit za RBS technologii, nebo jestli je to zbytečné. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

NikyNi
2 příspěvky 04.02.15 21:10

Doma mame gril na drevene uhlí znacky Weber a jsem s nim velice spokojena, nemenila bych.:) Jedine za ještě lepsi..:D ale ja jsem skromna a me staci malo k radosti, a timto jsem si udelala porádnou radost.:)

Evžaaa
5 příspěvků 28.06.15 14:24

S manzelem se nam libi ten gril jak na nem griluje Polraich, ale nevim pod jakym nazvem ho hledat, mate jej někdo doma, kde by se dal koupit, jsme z Prahy. Diky

Kaculka10
11 příspěvků 12.05.16 10:12

Máte někdo zkušenosti s elektickým stolním kontaktním grilem? Jaký je nejlepší?

VěrkaVe
12 příspěvků 16.05.16 14:07

Kaculko máme elek. gril Orava EG 200. Je super. ugriluješ cokoliv, můžeš i bagetky. A Čištění je prostě easy-papírový ubrousek a hotovo.

Kaculka10
11 příspěvků 19.05.16 09:04

Takže Orava jo? Ok děkuji moc, zkusím ho najít, mrknu za kolik ho mají. Jo s těmi bagetami a čištěním to je super právě.

VěrkaVe
12 příspěvků 23.05.16 08:02

Stojí kolem tisícovky, myslím :pankac:
Tak uvidíš  :mavam:

Zuzka1973
1735 příspěvků 02.06.16 20:51

My máme tento, zakoupen u Readers Digest Výběru… stál do tisícovky a zatím plná spokojenost… Grilujem na něm vše, snadno se ovládá, snadno čistí, jde přenášet (mám ho na strém plechu ze starého sporáku), ale je to spíš jen pro klid duše - není potřeba - pokud člověk není čuně, tak se nenadělá :)

Diana12
4 příspěvky 22.06.16 22:22

Já jsem dostala teď k narozeninám ten od oravy asi je to teď nějaká novinka..a je super, nic se na něho nepřichytává a fakt snadno se používá i čistí.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz

TOPlist