Domácí zabijačka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitka02
19 příspěvků 21.02.03 07:13
Domácí zabijačka

Čas domácích zabijaček pomalu končí. Já se na jednu ale brzy chystám a protože už je to pár let, co jsme naposledy zabíjeli, hledám takový návod „zabijačka krok za krokem“. Např. vůbec nedovedu odhadnout kolik naloupat česneku, kolik koření připravit… Neinspirovala jsem zkušenější??? Já osobně bych toto velmi ocenila. Díky. J.

Reklama

Reklama

Reakce:

Ivo
1045 příspěvků 21.02.03 19:52
Na nic nezapomenout!

Já si již několik let udržuji seznam věcí, které k zabijačce potřebuji a které by neměly chybět (např. rum do čaje apod.). Nevím však, zda by se zde rozměrem hodil. Mohu poslat na mailovou adresu.

Jitka02
19 příspěvků 24.02.03 05:51

Ahoj Ivo, to by bylo moc fain. Jestli tedy muzu poprosit: vovesna@mze.cz. Jeste jednou moc diky. J.

Labužník Jiti02
170 příspěvků 05.10.05 10:15
Vytahuji svůj starý příspěvek

a tentokrát jsem již zkušenější a chtěla bych po zabíjení překvapit rodinku pár specialitama, a s těmi potřebuji poradit:

1. druhý den teta pekla „vejpečky“, z odřezku. Myslím si, že je před pečením předvářela, předdusila??? Poradíte?
  2. paštika - poraďte prosím osvědčený recept. Jo, ale nemám paštikovou formu (i když po ní moc a moc toužím), tak bych potřebovala nějakou vařenou - ve skleničkách.

Už jsem si vytiskla Vaše recepty na škvaření sádla v mikrovlnce, zavařování masíčka, šunku… tak uvidíme.
 J.

iva  06.10.05 13:56
Jiti,

vejpečky naskládáš do pekáče zasyrova, posolíš, podliješ a pečeš. Někdo dává kmín, já zase jen trochu cibule a papriky.
Na paštiku se podívám doma do „chytré“ knihy.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz