Dietka podle Žanetky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kopretinka
565 příspěvků 03.07.03 07:13
Dietka podle Žanetky

Včera se mi do rukou dostala dieta mojí kamarádky. Jídelníček jí sestavil její kamarád, který ve městě kde bydlí dělá poradce pro výživu sportovcům ragbistům. Je jí stejně jako mě, tedy 23 let a narozdíl ode mě už má dvě děti. Při prvním přibrala asi 23 kilo, a po porodu jí zůstalo 13. Asi půl roku se nějak snažila shodit ale nešlo to. Její kamarád jí tedy sepsal tuto dietu a ona za měsíc zhubla cca 10kg a světe div se, žádný Jojo efekt dieta neměla. Sama s ní zkušenosti nemám, víc napíšu za měsíc, protože od pondělka zkusím počítání KJ které teď preferuju vyměnit za tuto dietku.

1. den

8:00 tmavý chléb a nízkotučný sýr, černá káva bez cukru, jablko a 2dcl bílého suchého vína
10:00 suchary kukuřičné nebo rýžové s nízkotučným jogurtem
13:00 kuřecí prsíčka se zeleninou a 1/4 sáčku rýže
15:00 vařená zelenina nebo čerstvé ovoce, černá káva
18:00 jakékoli těstoviny s tuňákem
20:30 vajíčka bez žloutku s bramborem, jablko a 2cdl bílého suchého vína

2. den

8:00 nízkotučný jogurt, suchary, musli tyččinka, černá káva a 2 dcl bílého vína (tento den je možno bílé víno nahradit sucharem a nízkotučným tvarohem)
10:00 1 sáček rýže s vařenou zeleninou
13:00 vařené brambory, filety na vodě
15:00 suchary s tuňákem a zeleninou, černá káva
18:00 kuřecí kousky na vodě s rýží
20:30 tmavý chléb, nízkotučný sýr a 2 dcl bílého vína

3. den

8:00 rýže s osmaženou cibulkou, pomeranč, černá káva a 2 dcl bílého vína
10:00 1/2 sáčku rýže s vařenou zeleninou a bílý jogurt
13:00 těstoviny na jakýkoli způsob
15:00 ovoce, suchary, musli a jogurt
18:00 vajíčka bez žloutku, tmavý chléb , černá káva a nízkotučný jogurt
20:30 vařená zelenina s rýží a 2dcl bílého vína

Víno je v této dietě velmi důležité, také je důležité sníst vše, co je uvedeno. Kuřecí maso nevařila ve vodě, ale na sucho nebo na minimálním množství Flory si ho oprahla na pánvičce, stejný postup udělala u toho filé. Jediné co se mi na této dietě nezdá je to že je hodně jednotvárná, protože je vytvořena pouze na tři dny a po těchto třech dnech se znovu najíždí na první den. Samozřejmě jako při každé dietě je důležité hodně pít. Nejlépe prý vodu s citronovou šťávou vymačkanou, ne citronku.

Prosila bych odbornici na diety Pampelišku o zhodnocení všech pro a proti. Taky všichni, kteří by měli s podobnou dietkou zkušenosti prosím napište

P.S.: To víno je mi tam sympatické

Reklama

Reklama

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 03.07.03 12:26
Kopretinko

Dalo by se rict, ze s moji dlouholetou praxi se zdravou vyzivou a zdravym hubnutim nejake zkusenosti mam, ale presto nejsem odbornici na diety, jak se zminujes. Od roku 1971 se timto zabyvam a jeste i dnes shanim ruzne literatury, zkousim a prirovnavam. Neda se ani spocitat, kolik druhu metod je. Pro mne je stejne nejprijatelnejsi Montignacova metoda. Moc pekne o ni pise professor J.G. DUMESNIL, kardiolog Kardiologickeho institutu Lavalovy nemocnice, professor kardiologie Lavalovy university Ste-Foy (Quebeck, Kanada).
Vsem, koho zajima hubnuti, doporucuji si knihu koupit.
(cena =180 kc)
Jmenuje se: JIM TEDY HUBNU A NATRVALO ( Michel Montignac).
Taky dalsi z me praxe se nejvice osvedcilo hubnuti - pocitanim kJ. Jak jsem se drive zminovala, nejlepsi je aspon mesic si psat vsechno co snite, a pak ten pocet kJ ma kazdy v oku. Tak jako je to s tloustnutim, tak je to dle meho nazoru i s hubnutim. Proste lide tedy netloustnou nutne proto, ze by se prejidali, ale predevsim proto, ze jedi spatne.
Co se tyka teto diety, nic nenamitam, je to kazdeho osobni vec, do ceho se pusti. Mne se tam nelibi to slozeni potravin, coz je pro telo absolutne nedostacujici. Neni tam uvedeno ani mnozstvi, coz by si nekdo mohl myslet, ze muze snist kolik mu chutna. Myslim si, ze pokud by nekdo tuto dietu skutecne vyzkousel, ze zajiste zhubne, ale neverim tomu ze za mesic se da pri teto diete zhubnout 10 kg bez jakehokoliv telocviku a sportu.
Pokud by byl zajem, muzu do Labuznika napsat ctrnactidenni dietu ze stredomori, kterou mi poslala moje znama a ta dieta se mi skutecne moc libi. Uvadi se v ni, ze je mozne zhubnout behem dvou tydnu az 3 kg, coz je podle mne realne. Co se mi na ni libi, je hlavne to slozeni a ze si muzete o vikendu trosku i zmlsnout. Je spoustu ruznych diet, pri nichz se da brzy zhubnout, ale ja nejsem jejich zastancem.
Jistejsi je hubnout pomalu a jiste, nez rychle a pak zapasit se zdravim.
Toto je muj nazor a vim, ze se nemusi shodovat s nazorem druhych

babi
6360 příspěvků 05.07.03 22:28
Kopretinko...

kdysi dávno jsem slyšela o léčbě poruch metabolismu a mimo jiné nadváhy z lázní v Dolní Lipové na Jesenícku. Jmenuje se Schrothova kůra a má tři základní postupy; dieta (bez soli a živočišných bílkovin a tuků), zábaly a pytný režim (pytné dny střídané se suchými), při kterém se podávají přírodní VÍNA.
Jedna známá mé maminky tam jezdívala a vždycky nesmírně zhubla, ale na neštěstí hned po příjezdu vlakem domů si v nádražní restauraci dala kačenu a celou ji snědla.

Eja
3692 příspěvků 08.07.03 13:26
Dieta podle Žanetky

Nejsem sice dietolog, ale trochu se o to zajímám, už proto, abych byla schopna svým pacientům poradit. Na dietě je správná jedna důležitá věc, na kterou se zapomíná - 6 jídel denně. Je to absolutní základ podle současných pohledů na redukční diety / to je vůbec takový ne úplně šťastný termín/. Pokud sníme stejné množství KJ ve třech porcích nebo v šesti, tak při šesti porcích budeme hubnout a při třech ne. Jinak je to dieta s absolutním nedostatkem vitaminů, jednotvárná, ale hlavně - ty 4 dcl vína pravidelně denně je opravdu dost, hlavně pro ženy, kde je obecně nižší tolerance alkoholu. Nejlepší dieta je 6-8 malých porcí denně středomořského stylu kuchyně.

petra1
86 příspěvků 29.08.03 06:56
Pampeliško,

čekala jsem, že napíšeš tu dietu čtrnáctidenní a nic. Tak nevím, jestli náhodou není někde jinde. Moc prosím, docela by mě to zajímalo. Děkuji Petra

Pampeliska191
1075 příspěvků 29.08.03 12:23
Pro Petru 1

Petro, jeden priklad tydenniho jidelnicku pro redukci vahy cca 4000 kJ/den jsem poslala do Labuznika hned v unoru. Protoze je to rozpis na 7 dni a bylo toho dost, tak je to mezi recepty.
Kdyz napise na hlavni strance Labuznika do vyhledavaciho policka slovo- priklad-, tak se Ti otevre tento rozpis. Poslala jsem pouze rozpis na 1 tyden, ponevadz jem mela dojem , ze nebyl o to zajem, tak jsem vice nepokracovala. Mam spoustu vypracovanych jidelnicku, pokud mas zajem, tak mi muzes napsat a rada Ti nejake dalsi poslu mailem. Preji hezky den

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz