Celestýnské nudle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ludwig.II
39 příspěvků 18.10.02 01:58
Celestýnské nudle

Potřeboval bych sehnat recept na domácí celstýnské nudle. Ty kupované jsou sice výborná, ale chtěl bych to vyzkoušet a porovnat. Děkuji

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Zuzik
286 příspěvků 22.10.02 07:49
nejsem si jistá

zda je ten správný recept, ale u nás říkáme celestýnské nudle slané palačince: udělám si těsto z 1 vejce, 4 lžic mléka, hladké mouky tolik, aby vzniklo řídké, jako palačinkové těsto a osolím. Na pánvičce udělám vlastně takovou slanou palačinku a tu pak nakrájím na nudličky. Obvykle to dělám tak ze 2 - 3 vajec, protože nejméně polovinu mi děti sní, ještě než příjde na stůl polévka. Jinak by se ta palačinka měla zavinout a krájet taková zatočená kolečka (jako z rolády) a ty se dávají do polévky.
Lze přidat i nasekané koření (pažitka, petrželka ap.), vegetu, pepř a jiné dle chuti.

Ludwig.II
39 příspěvků 23.10.02 04:10
Díky

ano, myslim, že je to správně a moc děkuji. Velmi se to tomu podobá jako koření sem použil petržel. S hořkostí sem ale konstatoval, že ty kupované jsou o něco lepší, což nechápu. porazila mě průmyslová výroba.

Tinami
166 příspěvků 23.10.02 05:40
Málo platné,

některé věci jsou lepší kupované než dělané doma. Ještě že tak, ušetří to čas, práci i nervy. Pokud jde o ty nudle, já jim říkám fritátové (myslím, že jsem tu už o tom diskutovala) a dělám je vlastně stejně jako zuzik. Jen používám jiný poměr surovin, 1 vejce asi na 1/2 litru mléka a pak přiměřeně mouky. Je to de facto to samé, jen s menší koncentrací vajec. A nepoužívám to do polévky, ale jako přílohu k masu.

Ludwig.II
39 příspěvků 25.10.02 06:39
Děkuji Vám oběma

za recepty. Ano některé věci je fajn kupovat, ale šlo mi o ten pocit, že je to moje výroba a nevadilo mi, že jsem čtyři palačinky krutě připálil. Ať dělám co dělám, nedokážu dosáhnout výraznějších „bublinek“. Mám se prostě ještě hodně učit.

Ludwig.II
39 příspěvků 25.10.02 06:39
Děkuji Vám oběma

za recepty. Ano některé věci je fajn kupovat, ale šlo mi o ten pocit, že je to moje výroba a nevadilo mi, že jsem čtyři palačinky krutě připálil. Ať dělám co dělám, nedokážu dosáhnout výraznějších „bublinek“. Mám se prostě ještě hodně učit.

Tinami
166 příspěvků 30.10.02 06:21
Bublinky

No, Ludwigu, pokud chceš v nudlích bublinky, zkus přidat místo části mléka sodovku. Další možnost je zajít si pro palačinky do crepetérie v ulici mezi Strossmayerákem a „Pláňákem“ (Janovského? Jankovcova?). Jednou jsi tu psal, že obchod v pplk. Sochora máš za rohem, tak musíš vědět, co mám na mysli.

suma
114 příspěvků 25.09.05 13:56
Celestýnské nudle

My tomu doma říkáme smaženec. Dělá se vždy, když jsou řízky. Vždycky zbude určité množství vajec z obalování, púřidá se mléko, sůl a mouka na hustutu jako amolety. Smaží se po řízcích na pánvi ve vyšší vrstvě po obou stranách, krájíme je na čtverečky. Ve friťáku to nejde.

kamilio
546 příspěvků 25.09.05 20:32
Celestýnské a fridátové nudle

Celestýnské nudle byly naprosto přesně v příspěvcích popsány. A když se ještě ty řezy z amoletek osmaží na tuku, tak se tomu říká fridátové nebo fritátové nudle. Jak je to správně nevím.

a-lan
1 příspěvek 04.02.11 11:48
celestýnské nudle játrové

K dochucení je možné použít i rozmixovaná játra a trochu pepře. Nudle jsou velmi dobré, mám problém je uchránit před jedlíky, aby zbyly do polévky.

wydra  04.02.11 11:56
já bych myslela,

že už se je kolega Ludwig od roku 2002 stihl naučit ! :-) A věřím, že i s bublinkama !

dag
536 příspěvků 04.02.11 16:10
nudle pro tlusté

Wydro, ty moje ne. Nedávám mouku, ale sušené mléko. To když na mně přijde po zveřejňování zpráv, jak jsem všichni obézní,nutnost dělené stravy

babi
6360 příspěvků 04.02.11 18:22

jo, jo, kdepak je Ludwig druhy?
zde je jeden davny recept… http://www.labuznik.com/recipe.php?…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz